Prijava
| Registrujte se
Izveštaj - Dvodnevno orijentiring takmičenje “Beograd Open”
Datum održavanja akcije: 29.3.2014. - 30.3.2014.
Vodič ture: Marko Marjanović
Najviši vrh(m): 300
Broj učesnikа: 27, Kopaonik: 27
Pređeno kilometara: 5
Nadmorska visina(m): U: 200, S: 200

 Дводневно оријентиринг такмичење под називом „Београд Опен одржано је 29.3.2014. године (1. дан) у Земуну – Гардош и бодовало се: за Првенство Србије у комбинацији 2. коло и за   Првенство Београда у спринту и 30.3.2014. године (2. дан) у Кошутњаку, средња дистанца и заједно са 1. даном – бодовало се за „Београд Опен“. Карта за 1. дан, Земун-Гардош, размера 1:4.000, е-2,5 m и 2. дана карта Кошутњака, 1:10.000, е=5 m.  

Такмичење је одржано по лепом, ведром и топлом времену. 

Организатор је био АОК „Кошутњак“ Београд и добро је спровео такмичење.

Такмичење је одржано по најављеној сатници. На такмичењу је коришћен SPORTident електронски систем.

 

За такмичење је пријављено из ПСК „Копаоник“ Београд, 27  такмичара у 12 категорија.  

 

Постигнути су следећи резултати:                     1. дан (ПБ)                 2. дан              БгдОпен

1) Александар Козомара               М12                2. место (1. - ЗМ)     није пријављен

2) Алекса Младеновић                  М14                6. место                     2. Место        3. - БМ

3) Филип Козомара                         М14                dnf                               није пријављен

4) Лука Михаиловић                        М14                4. место                      није пријављен        

5) Стефан Стрелић                           М16                8. место                      dns                  disk.

6) Страхиња Стрелић                    М18-20          3. Место (2. – СМ)  dns                  disk.

7) Лука Иванишевић                        М21Б              mp                               mp                   disk

8) Милан Ристић                              М21Б              mp                               dnf                   disk.

9) Милош Манојловић                     М21Б              10. место                    8. место          7. место 

10) Драган Стрелић                         М50                4. mесто                     mp                   disk.

11) Бранислав Степанов                 М50                није пријављен         dnf

12) Иван Жиц                                   М60                dnf                               dnf                   disk.

13) Методије Шентевски                 М60                4. Место                     5. место          5. место

14) Милан Цветковић                   М60                1. место – ЗМ           није пријављен

15) Ана Младеновић                      Ж14                6. Место (3. – БМ)  5. место          5. место

16) Лара Гођевац                            Ж14                5. Место (2. – СМ)  4. место          4. место

17) Кристина Козомара                   Ж16                11. место                    није пријављена

18) Сара Стрелић                             Ж18-20           није пријављена       4. место

19) Марија Бувач                              Ж18-20           није пријављена       dns                  disk.

20) Емилија Ђукић                           Ж18-20           није пријављена       dns                  disk.

21) Тамара Марковић                       Ж18-20           није пријављена       dnf                   disk.

22) Александра Младеновић       Ж35                4. место                     2. место         2. - СМ

23) Наташа Стрелић                      Ж35                2. место – СМ          1. место         1. - ЗМ

24) Сандра Козомара                     Ж35                3. место БМ          није пријављена

25) Ангелина Матуновић-Ћуковић Ж35               5. Место                     није пријављена

26) Милица Јовановић                    Ж55                4. Место                     4. место          4. место

27) Владимир Матуновић               СЗС-Ц            10. место                    није пријављен

 

На такмичењу је учествовало око 280 такмичара из 22 клуба Србије, Румуније, Русије, Мађарске, Бугарске и Словеније.

Оцењујемо да су резултати наших такмичара били врло добри, јер је 9 такмичара освојила 10 медаља (3 златне, 4 сребрне и 3 бронзане) и чак пет 4. места. Било је и 8 дисквалификованих такмичара (због погрешно узете карте или погрешно оверене КТ), а 4 такмичара нису дошли иако су били пријављени.   

 

За Секцију за оријентиринг                                                          

Властимир Марјановић


Luka Orijentirac Za BG OPEN mogu samo da konstatujem da diskvalifikovani takmičari su imali prave karte. U ovom slučaju je slučaj pogrešno overenih kontrola i nedolazaka pojedenih takmičara iako su bili prijavljeni. Pratio sam, pa znam o čemu pričam.
2014-04-17 09:08:52 UTC
Najnovije galerije:
Img_0039_tiny
Škola orijentiringa
Slika: 3
Kreirano: 15.3.2015.
Img_0211_tiny
Prvenstvo Beograda u sprintu
Slika: 3
Kreirano: 23.10.2013.
Crkvasvetog_mine_i_tiny
Treska, Lukovska Banja
Slika: 25
Kreirano: 23.5.2013.
Imgp9256_tiny
Maglič, Kopaonik, Jošanička Banja
Slika: 7
Kreirano: 22.5.2013.
Sledeće akcije:
TA: Susret planinara na Kopaoniku
Datum:2.6.2017. - 4.6.2017.
Planinarstvo
SLOVENIJA: Kamniško-savinjski Alpi (Grintovec, 2558 m)
Datum:23.6.2017. - 25.6.2017.
Planinarstvo
Kamena gora - rafting Limom - Zlatar i Zlatibor
Datum:24.6.2017. - 25.6.2017.
Planinarstvo
Najnoviji izveštaji:
Avala - sređivanje staze Leštane - Avala
Kreirano: 12.12.2016.
Planinarstvo
Orijentiring takmičenje Pro Srbija
Kreirano: 20.11.2016.
Orijentiring
Prvenstvo Srbije u orijentiringu 2016
Kreirano: 13.11.2016.
Orijentiring
Prvenstvo Srbije u noćnom orijentiringu
Kreirano: 8.10.2016.
Orijentiring
XI memorijal Buda Radović
Kreirano: 23.9.2016.
Orijentiring